1. Anasayfa
 2. Sağlık

Kurutulmuş Gül Yaprakları ile Cildinizi Yenileyin

Kurutulmuş Gül Yaprakları ile Cildinizi Yenileyin
0

Kurutulmuş Gül Yaprakları ile Cildinizi Yenileyin

Gül yaprakları, herhangi bir buket için güzel ve hoş kokulu bir tamamlayıcıdır, ancak cildinizi tazelemek ve canlandırmak için de kullanılabilirler. Kurutulmuş gül yaprakları, cildinizi serbest radikallerin neden olduğu hasarlardan korumaya yardımcı olabilecek doğal bir antioksidan kaynağıdır. Ayrıca tahriş olmuş cildi yatıştırmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olabilecek esansiyel yağlar içerirler.

Kurutulmuş gül yapraklarını cildinizi tazelemek için kullanmanın birçok yolu vardır. Kolay bir yol, ılık bir banyoya birkaç yaprak eklemektir. Yapraklar, cildinizi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olacak esansiyel yağlarını ve antioksidanlarını serbest bırakacaktır. En sevdiğiniz nemlendiriciye veya yüz maskesine birkaç yaprak da ekleyebilirsiniz. Yapraklar cildinizi yumuşatmaya ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olacak ve ayrıca geride hoş bir koku bırakacaktır.

#image_title

Kuru veya hassas bir cildiniz varsa gül yaprağı toniği yapabilirsiniz. Birkaç yaprağı birkaç saat suda bekletin, ardından sıvıyı süzün ve yüzünüzü silmek için kullanın. Toner, cildinizdeki fazla yağı veya kiri temizlemeye yardımcı olur ve ayrıca tahrişi yatıştırmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olur.

Kurutulmuş gül yaprakları, cildinizi yenilemenin çok yönlü ve doğal bir yoludur. Tüm cilt tipleri için yeterince naziktirler ve çeşitli şekillerde kullanılabilirler. Bir dahaki sefere bir buket gül aldığında, yaprakları atma! Güzel ve canlandırıcı bir cilt bakımı rutini oluşturmak için bunları kullanın.

İşte cildinizi tazelemek için kurutulmuş gül yaprakları kullanmak için bazı ek ipuçları:

Mümkün olduğunca organik gül yaprakları kullanın. Bu, yaprakların böcek ilacı ve diğer kimyasallardan arınmış olmasını sağlayacaktır.
Yaprakları tazeliğini korumak için serin ve karanlık bir yerde saklayın.
Yaprakları satın aldıktan sonraki altı ay içinde kullanın.
Herhangi bir alerjiniz varsa, yaprakları yüzünüzün her yerinde kullanmadan önce küçük bir cilt bölgesinde test ettiğinizden emin olun.
Bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, cildinizi tazelemek için kurutulmuş gül yaprakları kullanmanın birçok faydasını yaşayabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert