1. Anasayfa
 2. Yaşam Tarzı

Böcekleri Saniyeler İçinde Kovma Yöntemi

Böcekleri Saniyeler İçinde Kovma Yöntemi
0

Böcekleri Saniyeler İçinde Kovma Yöntemi

Böcekler, özellikle ısırmaya başladıklarında baş belası olabilirler. Böcekleri kovmanın birkaç yolu vardır, ancak bazı yöntemler diğerlerinden daha etkilidir. İşte böcekleri saniyeler içinde kovacak bir yöntem:

 1. Uçucu yağlar kullanın. Sitronella, lavanta ve nane gibi esansiyel yağlar, böcek kovucu özellikleriyle bilinir. Su dolu bir sprey şişesine birkaç damla uçucu yağ ekleyebilir ve cildinize ve giysilerinize püskürtebilirsiniz. Ayrıca bir difüzöre birkaç damla uçucu yağ ekleyebilir ve evinizde veya ofisinizde akmasına izin verebilirsiniz.
 2. Açık renkli giysiler giyin. Böcekler koyu renkleri daha çok çeker, bu nedenle açık renkli giysiler giymek onları caydırmaya yardımcı olabilir.
 3. Durgun sudan uzak durun. Sivrisinek gibi böcekler durgun suda ürerler. Yapabiliyorsanız, göletler, su birikintileri ve kuş banyoları gibi durgun su bulunan alanlardan kaçının.
 4. Böcek savar kullanın. Reçetesiz satılan bir dizi böcek kovucu vardır. Bir böcek kovucu seçerken DEET, pikaridin veya IR3535 içeren birini arayın. Bu bileşenler, böcekleri birkaç saat boyunca kovmada etkilidir.
 5. Cildinizi örtün. Çok fazla böcek bulunan bir bölgede olacaksanız, cildinizi mümkün olduğunca örtmek iyi bir fikirdir. Uzun kollu, pantolon ve şapka giyin. Eldiven ve çorap da giyebilirsiniz.
 6. Çevrenizden haberdar olmak. Dışarıdayken, çevrenizin farkında olun ve böcekleri arayın. Bir böcek görürseniz, ondan kaçınmaya çalışın. Isırılırsanız, bölgeyi sabun ve suyla yıkayın ve soğuk kompres uygulayın.
#image_title

Bu ipuçlarını izleyerek, böcekleri kovmaya yardımcı olabilir ve ısırıklardan endişe etmeden açık havada eğlenebilirsiniz.

İşte böcekleri kovmak için bazı ek ipuçları:

 • Bir fan kullanın. Bir fan, uçuş düzenlerini bozarak böcekleri uzak tutmaya yardımcı olabilir.
 • Bahçenizi temiz tutun. Çalılarınızı ve ağaçlarınızı budayın ve böcekler için bir yuva sağlayabilecek tüm kalıntıları temizleyin.
 • Böcek kovucu bitkiler dikin. Böcek kovucu özelliklere sahip çok sayıda bitki vardır. Bazı popüler seçenekler arasında citronella, lavanta ve nane bulunur.
 • Bir profesyonel çağırın. Eğer ciddi bir haşere sorununuz varsa, profesyonel bir haşere kontrol firması çağırmanız gerekebilir.
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert