1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Klavyede Orta Nokta ( · ) Nasıl Yapılır

Klavyede Orta Nokta ( · ) Nasıl Yapılır
0

Klavyede Orta Nokta ( · ) Nasıl Yapılır?

Orta nokta, bir noktalama işaretidir. listelerde ayrıştırılmasında, tıbbi belgelerde, kimyasal formüllerde ve dağıtıcı ifadelerde kullanılır.

Klavyede orta nokta yapmak için birkaç farklı yöntem vardır.

1. Alt Tuş+0183

Bu yöntem, en yaygın kullanılan yöntemdir. Alt tuşuna basıp 0183 işlemlerini basılı tutarak bastığınızda orta nokta işareti ekranda belirir.

2. Numpad Tuşu + 0183

Bu yöntemle sayısal tuş takımına sahip klavyelerde kullanılabilir. Numpad tuşuna basılı tutarak 0183 birleştirmelerine bastığınızda orta nokta işareti ekranda belirir.

3. Karakter Ekle

Bu yöntemle Windows işletim sistemi kullanılabilir. Başlat menüsünden „Karakter Ekle“ uygulamasını açın. Açılan pencerede „Diğer“ sekmesini seçin. „Orta Nokta“ işaretini seçin ve „Ekle“ düğmesine tıklayın. Orta nokta işareti belgenize eklenecektir.

4. Klavye Kısayolları

Bu yöntemle Mac işletim sistemi mevcuttur. Komut (⌘) tuşu + Alt (⌥) tuşu + nokta (.) tuşlarına bastığınızda orta nokta işareti ekranda belirtilir.

5. Üçüncü Taraf Uygulamaları

Bu yöntemde klavyenizde orta nokta işareti veya kullanabilirsiniz. Üçüncü taraf bir uygulama indirerek, orta nokta işareti dahil olmak üzere istediğiniz herhangi bir noktalama işaretini kolayca kullanabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert