1. Anasayfa
 2. Sağlık

Diş ağrısına doğal çözümler Ağrınızı bıçak gibi kesecek 7 yöntem

Diş ağrısına doğal çözümler Ağrınızı bıçak gibi kesecek 7 yöntem
0

Diş ağrısının birçok nedeni olabilir, ancak en yaygın neden diş çürüğüdür. Diş çürüğü, bakterilerinin diş minesini ve dentinin kaydedilmesiyle oluşur. Bu da diş sinirlerinin duyarlılığına duyarlı hale gelmesine neden olur.

Diş ağrısını hafifletmek için doğal olarak ilerlemek. Bu kesintiler, ağrınızın nedenine bağlı olarak etkili olabilir.

Diş ağrısına doğal çözümler Ağrınızı bıçak gibi kesecek 7 yöntem
Diş ağrısına doğal çözümler Ağrınızı bıçak gibi kesecek 7 yöntem

İşte diş ağrısını kesen 7 doğal yöntem:

1. Tuzlu su gargarası

Tuzlu su, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bu nedenle diş ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. 1 bardak ılık suya 1 çay kaşığı tuz ekleyerek karıştırın. Bu karışım ağzınızda 30 saniye boyunca çalkalayın. Bu işlemin günde birkaç kez tamamlanması.

2. Karanfil yağı

Karanfil yağı, ağrı kesici ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu nedenle diş ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Bir parça pamuğa karanfil yağı damlatın ve ağrıyan dişinizin üzerine yerleştirin. Bu işlemin günde birkaç kez tamamlanması.

3. Nane yağı

Nane yağı, antispazmodik ve ağrı kesici düzenleyiciye sahiptir. Bu nedenle diş ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Bir parça pamuğa nane yağı damlatın ve ağrıyan dişinizin üzerine yerleştirin. Bu işlemin günde birkaç kez tamamlanması.

4. Ağrı kesici sistemleri

Ağrının kesilmesi durumunda, diş ağrısını hafifletmek için etkili bir yöntem olabilir. Asetaminofen (Tylenol), ibuprofen (Advil, Motrin IB) veya naproksen (Aleve) gibi reçetesiz satılan ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Bu bakımın yöntemini kullanın.

5. Buz Kompresi

Buz, şişliği ve ağrıyı gidermeye yardımcı olabilir. Bir buz torbasını ağrıyan dişinizin üzerine 20 dakika boyunca modüle eder. Bu işlemin günde birkaç kez tamamlanması.

6. Ilık kompres

Ilık kompres, kan verimini artırmaya ve ağrıyı artırmaya yardımcı olabilir. Bir havluya sıcak su kaybı ve ağrıyan dişinizin üzerine 20 dakika boyunca modüle edilir. Bu işlemin günde birkaç kez tamamlanması.

7. Diş hekiminize görünün

Diş ağrınız şiddetliyse veya geçmezse, bir diş hekimine görünmeniz önemlidir. Diş hekiminiz, ağrınızın lezyonunu teşhis edebilir ve uygun tedaviyi uygulayabilir.

Diş ağrısını önlemek için dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın ve diş ipi kullanın. Ayrıca şekerli yiyecek ve içeceklerden de kaçının.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert